برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

فلفل قرمز GS2-4002

‎ریال197,000 بدون مالیات
ناموجود
Notify me when available
قیمت نمونه : رایگان! (بدون مالیات)

وضعیت
محصول جدید
مرجع:
نام تجاری:
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
موردی یافت نشد
توضیحات

معرفی محصول

فلفل تند میوه گیاهی از سرده فلفل دلمه‌ای است که عضوی از خانواده بادنجانیان می‌باشد. فلفل قرمز و فلفل هابانرو از انواع این فلفل هستند.

 باید توجه داشت که تندترین بخش فلفل بخش های قرمز رنگ پیل آن است. و دانه های فلفل داخل پیل تندی کمتری داشته و بخش دم کاملا فاقد تندی است. معمولا کلیه بخش های فلفل قرمز به صورت کامل آسیاب می شود در صورت تمایل مشتری می تواند درخواست جدا سازی هسته یا دم را از تامین کننده بنماید که منجر به افزایش تندی و رنگ قرمز فلفل آسیاب شده خواهد شد.

ترکیبات ایجاد کننده طعم و بو

علت احساس تندی کردن در دهان به وسیلهٔ فلفل، ماده‌ای است به نام کاپسیسین که بسیار برای بدن مفید است. کاپسیسین و تعدادی از ترکیبات مشابه دیگر توسط برخی از گیاهان جنس کپسیکوم تولید می‌شود موجب رانده شدن بعضی از علفخواران می‌گردد. کاپسیسیننوعی آلکالوئید است که در برخی از گیاهان مثل فلفل قرمز یافت می‌شود که برای پوست و موکوس محرک بوده و برای تهیه نوعی دارو که در تسکین برخی از دردها به کار می‌رود مورد استفاده قرار گرفته‌است. این ماده هرگاه به مخاط دهان برخورد کند، مغز به اشتباه آن قسمت را داغ احساس می‌کند.

رنگ ‌فلفل به زمان برداشت و شیوه عمل آوردن آن بستگی دارد.

کاربرد در صنایع غذایی

بسیاری از انواع جنس فلفل بخاطر میوه‌های آن کشت می‌شود که می‌توان آن‌را تازه، پخته، پودر شده، داخل سس، یا فرآوری شده در اولئورزین مصرف کرد.سه نوع محصول اصلی فلفل در بازار جهانی برای استفاده در فرآوری‌ غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد: ‌پاپریکا، اولئورزین، و چیلی خشک شده (هم بصورت کامل و هم بصورت پودر شده). همچنین برخی از فلفل‌های تازه و شکل تخمیر شده‌ی آن در فرآوری غذایی استفاده می‌شود ولی این‌ها میزان نسبتا کمی هستند و در صورت لزوم تولید می‌شوند.

از فلفل‌ها بسته به اینکه محصول فرآوری شده چه باشد بعنوان رنگ دهنده، طعم‌دهنده و یا تند کننده استفاده می‌کنند. فلفل‌ها بصورت تازه، خشک شده، تخمیر شده، یا بعنوان عصاره‌ی اولئورزین استفاده می‌شود. می‌توان از آنها بصورت کامل، خرد شده، آسیاب شده درشت و ریز، با دانه و بدون دانه استفاده کرد. انواع محصولات فرآوری شده که عمدتا در آن‌ها از فلفل استفاده شده شامل ترشی میوه‌جات، سس چیلی، پودر چیلی، ففل قرمز پرک شده یا له شده، پاپریکا، و سه نوع اولئورزین است. دیگر محصولا فرآوری شده که در آن‌ها مقدار مورد توجهی فلفل استفاده شده است شامل سالسای تازه و فرآوری شده، پودر کاری، چاشنی‌های کبابی(باربیکیو)، پودر چیلی (ترکیبی از پودر چیلی، مرزنگوش، زیره و پودر سیر است)، و دیگر غذاها است.

شرایط نگهداری

معمولا ادویه‌های مختلف، تا وقتی كه در هوای خنک و در جایی خشک نگهداری شوند فاسد نمی‌شوند و می‌توان بدون دغدغه از آنها استفاده کرد.

جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از آیتم‌های دوست داشتنی ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم